Mieszkanie w Toruniu

Ta licytacja została już przeprowadzona i nie jest aktywna
Data licytacji:
09/06/2008 - 10:45
Miejsce licytacji:
Sąd Rejonowy w Toruniu, Mickiewicza 10/16 w sali nr 407
Cena wywoławcza:
105 750 PLN
Cena oszacowania:
141 000 PLN
Wadium:
14 100 PLN
Liczba pokoi:
2
Powierzchnia użytkowa:
37,00 m²
Lokalizacja:
87-100 Toruń, Wojska Polskiego 32/10
Informacje dodatkowe:

Dane o nieruchomości

1. Stan prawny nieruchomości

Stan prawny nieruchomości badano w oparciu o informacje uzyskane w Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Geofizyka” w Toruniu (zał. nr 1). Ustalono, że:

1.

Wyceniany lokal mieszkalny nr 10 położony jest w Toruniu przy ulicy Wojska Polskiego 32 i składa się między innymi z 2 pokoi o łącznej powierzchni użytkowej 37,98 m2.

2.

Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego przysługiwało Panu Sewerynowi Kokoszewskiemu, obecnie jednak został on wykluczony z grona członków Spółdzielni Mieszkaniowej.

2. Opis nieruchomości

2.1. Lokalizacja

Budynek mieszkalny, w którym znajduje się wyceniany lokal mieszkalny położony jest w Toruniu, na osiedlu Kościuszki, przy drodze wewnętrznej osiedlowej, pomiędzy ulicami Kościuszki i Bażyńskich. Odległość od centrum miasta wynosi około 2,0 km. Ulica Wojska Polskiego jest boczną ulicą miasta, dwukierunkową, z chodnikami dla pieszych i oświetleniem. Biegnie pomiędzy z południa w kierunku północnym, pomiędzy ulicami Chrobrego i Kościuszki. W sąsiedztwie nieruchomości znajdują się budynki mieszkalne wielorodzinne z infrastrukturą osiedlową a w pobliżu szkoła podstawowa z gimnazjum (150 m), przychodnia zdrowia z apteką (200 m), kościół parafialny (100 m), szpital miejski i centrum handlowo - usługowe (200 m). Dojazd odbywa się drogą wewnętrzną, utwardzoną trelinką, od ulicy Bażyńskich.

Przystanki komunikacji miejskiej – tramwajowe i autobusowe położone są przy ulicy Kościuszki, od 150 do 200 m od nieruchomości.

Lokalizację ogólną, szczegółową i dojazd do nieruchomości określono jako bardzo dobre.

2.2. Opis budynku

Jak ustalono w Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Geofizyka, w której zasobach znajduje się wyceniany lokal, budynek mieszkalny został zbudowany w 1963 roku. Jest wykonany z cegły i bloczków żużlowo – betonowych. Jest 6 – kondygnacyjny i 1 – klatkowy, znajduje się w nim 21 samodzielnych lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 922,87 m2. Drzwi do klatki schodowej wykonano z PCV i zaopatrzono w domofony. Budynek wyposażony jest w instalację wod – kan., elektryczną, gazową, ciepłej wody, c.o., telefoniczną, domofonową i odgromową.

2.3. Opis lokalu mieszkalnego

Wyceniany lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 37,98 m2 znajduje się na drugim, piętrze i składa się z dwóch pokoi, kuchni, przedpokoju i łazienki z wc.

Lokal usytuowany jest dwustronnie, okna z kuchni i jednego z pokoi wychodzą na stronę południową, okno z drugiego pokoju, w tym duża loggia na stronę zachodnią.

Układ przestrzenno – funkcjonalny bardzo dobry, wejścia do wszystkich pomieszczeń

znajdują się w przedpokoju .

*

Podłogi w pokojach i w przedpokoju wykonano z mozaiki parkietowej, częściowo pokrytej wykładzinami dywanowymi. W kuchni podłoga pokryta gumolitem, w łazience lastryko.
*

Ściany malowane lub tapetowane.
*

Okna we wszystkich pomieszczeniach drewniane, stare, nieszczelne.
*

Drzwi wewnętrzne płycinowe, oszklone, drzwi zewnętrzne płytowe ocieplone.
*

W łazience ściany malowane, wyposażenie stanowi umywalka i muszla klozetowa typu compact. Brak wanny.
*

Kuchnia wyposażona jest w kuchenkę gazową, brak zlewozmywaka.
*

Wyposażenie w media i opomiarowanie pełne.

Opis stanu technicznego:

Lokal mieszkalny wymaga przeprowadzenia remontu polegającego na wymianie okien i parapetów, cyklinowaniu i malowaniu parkietów, malowania ścian i sufitów, a w celu podwyższenia standardu również położenia płytek ceramicznych w kuchni i w łazience, zainstalowania i wymiany urządzeń sanitarnych oraz wymiany drzwi.

Stan techniczny i standard lokalu mieszkalnego przyjęto jako średni.

RSS